תכנון אירוע

מזל טוב, איזה כיף חוגגים אירוע.  חתונה, בר מצווה, בת מצווה, לא חשוב מה העיקר שחוגגים,

כי הרי הצרות באות לבד את השמחות אנחנו צריכים לייצר אז אם יש לכם הזדמנות תחגגו.

אז איך מתחילים…

  1. גודל האירוע – דבר ראשון נחשוב מה סדר גודל האירוע אותו אנחנו רוצים. האם זה אירוע ענק , גדול בינוני או קטן, מי הקהל שלנו? משפחה קרובה? חברים? עד איזה מעגל נתרחב בהזמנת החברים?
  2. מקום – שריינו מקום, אחרי שאתם יודעים מה גודל האירוע אותו אתם רוצים חשוב לשריין מקום מתאים לכמות האנשים,  חישבו האם אתם רוצים לחגוג בחוץ או בפנים? איזה סגנון של מקום אתם מחפשים? אלגנטי או כפרי, נוצץ או ביתי? זכרו שהמקומות האיכותיים נתפסים הרבה חודשים מראש.
  3. קונספט מיוחד – מה שמייחד אירוע הוא הקונספט המיוחד שלו, בחרו מוטיב שיחזור על עצמו לכל אורך האירוע בעיצוב ובתוכן.  כמובן שהכי משובח זה לצאת מתוך התוכן למצוא בו משהו מיוחד שילך איתכם לכל אורך האירוע ויבוא לידי ביטוי גם בעיצובים כמובן. כבר משלב ההזמנה יופיע המוטיב  ואפילו כבר בכרטיס ה-save the date  ולאחר מכן לכל אורך האירוע, בעיצוב השולחנות, בזמירונים או ברכונים אם יהיו, בכריכות השירונים  בדברי הטעם שתאמרו לפני קהל האורחים וכמובן במזכרת שתסגור את המעגל כך שהכל ידבר באותנ שפה ויתכתב האחד עם השני. ואיך אני אוהבת לומר: “מהניירת ועדו המזכרת”
  4. עיצוב גרפי – אנשים חושבים שמעצב גרפי זה דבר יקר, זו חבילה גדולה, אך בעצם אתם קובעים מה תהיה גודל החבילה, מעצב או מעצבת גרפית יתנו לכם את הטאץ’ המקצועי כדי שהכל ידבר באותה שפה ויהיה מעוצב בצורה מעודנת ויפה, כמובן שיציעו לכם מגוון פריטים שניתן לעצב באותו אירוע ואתם כמובן מחליטים על איזה פריטים אתם לא מוותרים ועל איזה כן. וכך גם במספר מועט של פריטים ברגע שהכל ידבר באותה שפה הכל כבר יראה אחרת,  האירוע שלכם יעשה קפיצת מדרגה, מעוצב ומהוקצע. 
  5. בעלי מקצוע  – זה הזמן עכשיו להתחיל לארגן א בעלי המקצוע שאתם צריכים לאירוע שלכם, צלם תמונות, וידאו, קייטרינג (אם אינו כלול במקום האירוע), איפור ותסרוקות לנסיכות (בכל אירוע יש נסיכות), מוסיקה – להקה או דיג’יי. קבלו המלצות מחברים שכבר עבדו איתם ושריינו אותם בזמן.  
  6. תוכן – בחתונה התוכן די ידוע מראש,  מעבר לכך אפשר ליצור  סרט על הזוג, על ידי המשפחה או החברים. (זה הזמן להתחיל להתאמן על איחוד המשפחות למען מטרה טובה).  בבר מצווה ובת מצווה התוכן מהווה נדבך חשוב, כולם מצפים שיהיה תוכן משמעותי,  לחברי חתן וכלת הבר/בת מצווה נרצה לארגן איזו הפעלה מעניינת מתאימה לגילם, גם כאן אפשר אף רצוי לשלב תוכן ערכי ולא רק הפעלות חווייתיות. כמו כן, הקונספט אותו בחרנו יוכל להיות מרכיב חשוב בדרשת בר/בת המצווה, בדברי האמא המתרגשת, בשיר שיכינו האחים והאחיות או במשחק אותו ישחקו כל האורחים באחת מארוחות השבת.
  7. ולסיום – המזכרת – לא פחות חשובה.  מנהג יפה הוא שכל אורח או משפחה יוצאים מן האירוע עם מזכרת שתישמר להם מן האירוע לאורך זמן. המזכרת יכולה להיות החל מדבר פעוט ועד למתנה יפה ומכובדת, גם היא תתכתב עם הקונספט של כלל האירוע במהותה או בכתוב עליה,ולא נשכח להקדיש אותה בכתיבת : “מזכרת משמחת החתונה/ בר המצווה/ בת המצווה של …..
  8. ובזמן שנותר לכם רוצו לחפש בגדים לכל המשפחה.

         שיהיה המון מזל טוב ובהצלחה

השארת תגובה